Čačak 94 deklasirao Žitko Basket i tako se vratio na pobednički kolosek!

U 11. kolu Druge muške lige Srbije (grupa B) košarkaši Čačka 94 imali su priliku da ugoste kolege iz Žitko Basketa. Nakon poraza u minulom kolu od Mladosti SP (80:70) Čačani su bili rešeni da se vrate na stazu pobednika. Rečeno – učinjeno. Za 40 minuta uspeli su da održe čas košarke protivniku, pa su na koncu susreta slavili rezultatom 106:76 (30:12; 28:21; 24:26; 24:17).

Već u prvih 10 minuta izabranici Zorana Stefanovića su se nametnuli kao vodeći tim. Pošlo im je za rukom da ubace neverovatnih 30 poena, a da prime svega 12, tako da se već nakon prvog dela susreta činilo da je čačanski sastav na putu da slavi.

I sledeći kvartal domaćin je odigrao na visokom nivou. Doduše, ne tako ubedljivo kao u prvom, ali ipak dovoljno da na veliki odmor ode sa 25 poena suficita (58:33).

Po povratku iz svlačionica gosti su zaigrali nešto angažovanije, pa su treći deo meča završili u svoju korist. Ipak, to nije bilo ni blizu dovoljno da se ugrozi supermacija Čačana.

U poslednjem delu utakmice Čačak 94 je igrao taman toliko da ne dozvoli da dođe do nekog iznenađenja. I ne samo to, u četvrtoj deonici je dodatno povisio prednost, pa je okršaj završio sa sjajnih 30 poena više u odnosu na Žitko Basket.

Najbolji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je Pantić sa 18 poena. Sa dvocifrenim učinkom meč je završilo još pet igrača. Ćurčić i Majstorović su ubacili po 15, Pilčević i Tresač po 14, dok je Gugović dodao 10 poena.

U narednom kolu Čačak 94 će gostovati Spartaku. Taj meč je na programu naredne subote.

KK Čačak 94: Pilčević 14, Ćurčić 15, Stepanović 3, Gugović 10, Zdravković 2, Tresač 14, Paunović 4, Jokić 4, Dimitrijević 7, Majstorović 15, Popović, Pantić 18

KK Žitko Basket: Žigon 16, Radulović 4, Milovanović 1, Petrović, Pavlović 20, Kovačević 4, Živanović 4, Marković 8, Ivanović, Vesković 7, Mandić 12, Sorak

Tekst: Nikola Minović