Čačak 94 pobedom započeo play off za ulazak u KLS

Tabor Ivana Radovanovića trijumfom je otvorio učešće u plej-ofu Druge muške lige Srbije. Na gostovanju u Gajdobri Čačak 94 je uspeo da slavi protiv domaćeg Hercegovca, a na koncu susreta rezultat je glasio 77:90 (17:27; 22:21; 15:21; 23:21).

Već u prvom poluvremenu Čačni su stavili do znanja rivalu da su došli u Gajdobru sa namerom da slave. Igrao je Čačak 94 bap onako kako se od njega očekuje, pa je polako, ali sigurno, došao do rezultata koji mu odgovara. Na veliki odmor gostujući sastav je otišao sa prednošču od devet poena (39:48).

Nakon nekoliko grešaka na obe strane na otvaranju drugog poluvremena, Čačak 94 je uspeo da poentira, pa je došao do dvocifrene prednosti (39:50). Od tog momenta na terenu se razvila egal borba. Taman što bi jedan tim poentirao, već u narednom napadu bi rival odgovorio. Takav odnos je više odgovarao gostima, koji su na svom kontu imali finu zalihu poena. Najviše što je domaćin uradio bilo je da priđe na minus sedam (51:58), ali to je bilo sve. Odmah su odgovorili Majstorović i Ćurčić, pa je dvocifreno vođstvo ponovo bilo u rukama Čačka 94. Štaviše, došli su gosti do maksimalnih +17 (52:69).

Odsudni deo igre Hercegovac je zaigrao na sve ili ništa. Drugo rešenje nije ni imao, jer je zaostajao previše poena. Ali Čačak 94 nije spustio nogu sa gasa, pa je posle poena Paunovića došao do najvećih + 19 (56:75). Bilo je očito već početkom četvrte četvrtine da domaćin nema snagu da se meri sa raspoloženim i motivisanim gostima. Naravno, oni su se silno trudili, ali je Čačak 94 sve konce igre držao u svojim rukama. Iz napada u napad gosti su bili sve bliži pobedi, tako da je bilo jasno ko će na kraju slaviti. Odličnom igrom tokom čitavog susreta Čačak 94 je potpuno zasluženo zabeležio pobedu na otvaranju ovogodišnjeg izdanja plej-ofa Druge muške lige Srbije.

Najbolji pojedinac u redovima Čačka 94 bio je Pantić sa 26 poena. Sa dvocifrenim učinkom bili su još Majstorović sa 14, Paunović je dao 13, Pilčević i Tresač po 12, dok je Ćurčić dodao 11 poena.

U narednom, 2. kolu plej-ofa Čačak 94 će dočekati Radnik. Duel u dvorani kraj Morave zakazan je za sledeću subotu.

Hercegovac: Desnica, Šrajer 7, Janjić 21, Berbakov 11, Pilipović, Teofanović 10, Miljanić, Šinik 2, Đumić 3, Ivelja 23.

Čačak 94: Pilčević 12, Ćurčić 11, Popović, Gugović 2, Zdravković, Tresač 12, Paunović 13, Dimitrijević, Majstorović 14, Andrić, Pantić 26.

Tekst: Nikola Minović