Čačak 94 zabeležio važnu pobedu u Novom Pazaru!

U okviru 14. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije sastav koji vodi Ivan Radovanović gostovao je u Novom Pazaru istoimenoj ekipi. Bio je to okršaj dva tima sa začelja tabele, što jasno govori od kolike važnosti je bio za domaćina, kao i goste. Zbog toga su Čačani uložili i poslednji atom snage kako bi došli do dva boda. A trud im se na kraju isplatio, jer su slavili rezultatom 78:85 (23:21; 23:22; 16:29; 16:13).

Početak meča protekao je u odmeravanju snaga između dva rivala. Ali to je potrajalo svega dva minuta, nakon kojih je domaćin dodao gas, pa je polovinom deonice došao do +11 (18:7). Na drugoj strani, Čačak 94 nije dugo mogao da postigne koš, što ga je i dovelo u neugodan položaj. Ipak, gosti su odgovorili kako dolikuje, pa su do okončanja prvog kvartala smanjili deficit na veoma prihvatljivih dva poena (23:21).

Drugi deo utakmice je, baš kao i prvi, bio istovetan za oba tima. Doduše, domaći sastav je vodio, ali neznatnom razlikom, svega nekoliko poena, tako da su Čačani itekako bili u igri. Istina, polovinom deonice Novi Pazar je došao do plus pet (37:32), ali je Čačak 94 brzo reagovao i uhvatio priključak, tako da je do odlaska na veliki odmor disao za vratom rivalu. Sve u svemu, na pomolu je bilo neizvesnih 20 minuta košarke.

Zahvaljujući Ćurčiću i Majstoroviću, koji su napravili seriju 5:0, Čačak 94 je prvi put u duelu došao do vođstva (46:51). Bio je to dobar nagoveštaj u kom pravcu će se kretati susret. Naravno, Novi Pazar je odgovorio, ali nedovoljno, pa je čačanski tim nastavio da komanduje na terenu. Štaviše, krajem deonice došli su gosti do najveće prednosti od 10 poena (62:72). Kako su stvari stajale nakon 30 minuta igre, Čačani su bili na korak do pobede.

Odsudni deo igre započeo u ujednačenom ritmu. To je znatno više pogodovalo gostima, koji su imali fin kapital iz trećeg dela meča. Novi Pazar, naravno, nije posustajao, već je svim silama pokušavao da meč vrati u egal stanje. Posle tri minuta košarke prišao je Čačanima na pet poena zaostatka (70:75). Ali Čačak 94 je odmah pokazao reakciju, tako da je sprečio rivala da se do kraja približi. Do okončanja susreta Čačani su držali protivnika da distanci, pa su na kraju zasluženo slavili. Nema sumnje, bodovi osvojeni u Novom Pazaru puno će značiti Čačku 94 u periodu koji dolazi.

Čačak 94 Quantox je do pobede predvodio Majstorović sa 18 poena. Sledio ga je Dumić sa 15, Pantić je ubacio 13, Tresač 11, dok je Pilčević dodao 10 poena.

Novi Pazar: Brunčević 3, Tejli 15, Salihović, A. Numanović 6, Mikavica 6, Radomirović 10, S. Numanović, Gutalj 1, Pavlović 4, Pilica, Nikolas 25, Bakić 8.

Čačak 94 Quantox: Radovanović, Ćurčić 9, Popović 9, Pilčević 10, Pulijam, Tresač 11, Paunović, Majstorović 18, Pantić 13, Dumić 15, Gugović, Nedeljković.

Tekst: Nikola Minović