Čačak 94 zaustavljen u Arilju!

U okviru 14. kola Prve muške regionalne lige – Zapad ekipa Čačka 94 poražena je na gostovanju u Arilju od Klika rezultatom 106:71 (29:11; 24:21; 34:18; 19:21).

Domaćin je već nakon prve deonice stekao veliku prednost od 18 koševa. U nastavku je taj suficit samo podizao, jer je bio bolji i u naredna dva kvartala. Čačak 94 je uspeo samo da u poslednjem delu igre ostvari pozitivan skor, i tako barem malo ublaži ionako ubedljiv poraz.

Ovim porazom Čačanima su umanjene šanse da se plasiraju u plej-of. Doduše, i dalje nije sve izgubljeno. Ostaje da se vidi ko će slaviti u duelu Crnokose i Priboja. Ukoliko pobedi, tim iz Kosjerića će se naći na toliko željenom četvrtom mestu. Ipak, kvalitet i iskustvo je na strani Priboja, bez obzira što igra na gostovanju. A ako uspe da pobedi u pomenutom meču, učiniće veliku uslugu Čačku 94, koji će ostati među četiri najbolje ekipe u grupi B.

Nemanja Zimonjić je sumirajući utiske nakon gostovanja u Arilju izjavio da je Čačak 94 otišao sa namerom da pobedi.

,,Puni želje smo otišli na teško gostovanje ekipi Klika. Imali smo cilj da pobedom obezbedimo plej-of, da ne bismo morali da zavisimo od ostalih rezultata”, kazao je Zimonjić, pa nastavio:

,,Od početka meča domaći tim je nametnuo sjajan ritam, pa je tokom čitavog duela držao ogromnu razliku. Zbog toga čestitam Kliku na odličnom izdanju, i poželeo bih mu sreću u nastavku. Nama je ostalo da sačekamo rezultat utakmice između Crnokose i Priboja, koja odlučuje o našoj sudbini. Bez obzira na poraz, čestitam celom timu na borbi. Nastavljamo da radimo u istom ritmu bez obzira na trenutne okolnosti“, završio je Nemanja Zimonjić.

Tekst: Nikola Minović