Čačak94 bolji od Žela u okviru prvog kola kupa Srbije

Čačak94 Quantox – Železničar 98:78

Žrebom je odlučeno da se u prvom kolu kupa Srbije – drugi stepen, za kvalifikacije na završnicu kupa Radivoja Koraća, sastanu naša ekipa i tim Železničara. Ovaj lokalni derbi zakazan je za sredu, usled obaveza obe ekipe. Iako radni dan, videlo se interesovanje publike, koja je došla da pogleda meč 2 čačanske ekipe.

Naš tim je ušao kao favorit, a momci su na samom otvaranju utakmice to i opravdali, i rešili prvi kvartal u svoju korist, 14:23. Naš tim, s obzirom da je viši rang, uslovno je bio gost na ovom meču, iako obe ekipe igraju u hali kraj Morave. U drugoj četvrtini, plavo beli sa železničke stanice su pokazali želju da se nadmeću, ali ipak naši momci su još malo podigli razliku, pa se na poluvremu otišlo sa rezultatom 33:46.

Treća četvrtina donela je zanimljivu napadačku košarku obe ekipe, ali naš tim držao je utakmicu u svojim rukama i rutinski povećao prednost koja je išla i preko 20 poena razlike. Mladi Jakov Tatić je na ovom meču upisao svoje prve minute za seniorski tim ove sezone. Na kraju meča rezultat 78:98 u korist naše ekipe. Ekipi Železničara želimo puno uspeha u nastavku sezone i da ostvare svoje zacrtane ciljeve, a mi se okrećemo bitnom gostovanju ekipi SPD Radnički u Kragujevcu. Meč je na programu u subotu, 4.11.2023. od 18h u hali Jezero.

KK Železničar: Raković 11p, Mikavica 5p, Bugarčić 4p, Panić 6p, Petrović, Penezić, Marić 10p, Milanović 8p, Nikolić 11p, Pajević 9p, Vujović 3p, Vuksanović

KK Čačak94 Quantox: Cool 13p, Dodić 11p, Pulliam 2p, Grojić 9p, Pešaković 9p, Lakić 9p, Majstorović 1p, Gašić 9p, Pantić 15p, Danilović 12p, Tatić