KK Čačak 94 preko Proletera do 6:0

KK Čačak 94 sačuvao je oreol nepobedivosti i nakon šest odigranih kola u Drugoj muškoj ligi Srbije. Ovog puta, tim Zorana Stefanovića je bio bolji od KK Proleter-Naftagas, kog je savladao na gostovanju rezultatom 72:77 (18:26; 17:13; 12:17; 25:21).

Već u prvih 10 minuta Čačani su pokazali da su došli u Zrenjanin po nova dva boda. Tada su na svoj konto upisali osam poena više u odnosu na rivala, što je bio zamašan kapital pred nastavak susreta.

Međutim, domaćin je odgovorio istom merom, pa je do odlaska na veliki odmor dobrano smanjio zaostatak.

Po povratku iz svlačionica, treću četvrtinu je bolje odigrao gostujući sastav, koji se ponovo odlepio.

U poslednjem delu igre domaći tim je uspeo samo da malo smanji deficit i tako ostane čistog obraza.

Najbolji pojedinac u redovima pobednika bio je Tresač sa 25 poena. Sledili su ga sa dvocifrenim učinkom GugovićJokić i Paunović, koji su postigli po 10 poena.

U sledećoj rundi KK Čačak 94 će na svom parketu dočekati KK Beovuk 72. Taj meč je na programu naredne subote.

KK Proleter-Naftagas: Berbakov 14, Roknić, Milošević 15, Gombar 6, Rajanović 9, Gligorin, Davidovac 15, Radić 10, Orlić 3, Ratković, Lazić, Nikolić.

KK Čačak 94: Pilčević 5, Gugović 10, Tresač 25, Jokić 10, Pantić 8, Ćurčić, Stepanović, Zdravković, Paunović 10, Dimitrijević 2, Majstorović 7, Kusmuk.

Tekst: Nikola Minović