KK Čačak 94 upisao 19. vezani trijumf u sezoni, nova pobeda ostvarena protiv KK Zekas 75

U 5. kolu plej-ofa Prve muške regionalne lige – Zapad Čačak 94 je ugostio Zekas 75. Na kraju susreta, a u skladu sa svim očekivanjima, domaćin je deklasirao goste, koji su se iz Čačka vratili sa deficitom od čak 56 poena. Krajnji rezultat utakmice glasio je 108:52 (29:18; 18:18; 31:7; 30:9).

Već u prvih 10 minuta meča domaći sastav je stekao solidnu zalihu koševa. Međutim, u drugom delu igre Zekas 75 je uspeo da odgovori rivalu na adekvatan način, pa je ta četvrtina završena nerešenim rezultatom.

Ali onda je usledilo fenomenalno drugo poluvreme Čačka 94. Za 20 minuta košarke izabranici Zorana Stefanovića su ubacili protivniku čak 61 poen, a primili su svega 16.

Upravo zbog fantastično odigranog drugog poluvremena Čačani su meč okončali sa 56 koševa u plusu, zbog čega su sačuvali epitet nepobedive ekipe u Prvoj muškoj regionalnoj ligi – Zapad.

Nakon pet odigranih rundi u plej-ofu Čačak 94 suvereno drži prvu poziciju, sa četiri pobede više u odnosu na drugoplasiranu Planu.

Najbolji pojedinac u pobedničkom taboru bio je Dragićević sa 16 poena. Sa dvocifrenim učinkom sledili su ga Radojičić i Bjelak sa po 12, Radisavljević i Panić su ubacili po 11, dok su Vuksanović i Starčević dodali po 10 poena.

U sledećem kolu Čačak 94 će izaći na megdan Plani. Taj meč je planiran za narednu subotu.

KK Čačak 94: Ćalović 4, Vuksanović 10, Maksić 6, Radisavljević 11, Malinić 4, Panić 11, Radojičić 12, Kovačević 7, Dragićević 16, Azanjac 5, Starčević 10, Bjelak 12.

Piše: Nikola Minović