KK Dunav ipak bolji od naše ekipe 84:83

Možda je važnost utakmice i pritisak koje su obe ekipe imale da se „mora dobiti“ uticao na kvalitet košarke, posebno u prvom poluvremenu ali uzbuđenja nije nedostajalo, naprotiv. U 10.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Dunav je na svom terenu savladao Čačak 94 Quantox rezultatom 84:83 (18:17, 19:27, 23:11, 24:28) i tako vezao drugu pobedu, treću ukupno. Čačani su nakon ovog poraza ostali na dnu tabele sa jednom pobedom u dosadašnjem delu prvenstva.
Nakon rezultatske klackalice u prvoj i početkom druge četvrtine, gosti iz Čačka odigrali su bolje završnicu prvog poluvremena i na odmor otišli sa sedam poena prednosti (37:44). Čačak je na početku treće deonice imao i 10 poena prednosti ali su se domaći brzo trgli i nošeni podrškom sa tribina, od 26. do 30. minuta košarkaši Dunava prave 18-3 i u poslednju četvrtinu ulaze sa pet poena razlike u svoju korist. U 36.minutu Alasi su imali i +9 ali se iskusna ekipa iz Čačka nije predavala. Činilo se da će Dunav rutinski privesti kraju utakmicu ali je usledilo nekoliko grešaka i gosti su na petanest sekundi pre kraja izjednačili. Milan Vulić, kao i prošlo kolo u Leskovcu, preuzeo je odgovornost, ovoga puta bio polovičan sa linije penala ali dovoljno za minimalnu prednost. Čačak je imao poslednji napad i šut za pobedu ali na sreću domaćih navijača rezultat na semaforu ostao je 84:83. U poraženoj ekipi najbolji su bili Pantić Mladen (23p, 10sk) i Pulliam Trey Alexander (21p, 4as), dok su Banovčane do pobede predvodili Vulić Milan (24p, 8sk), Krsmanović Srđan (14p, 9sk) i novajlija u ekpi Stevanović Marko (14p, 3sk). Sledećeg vikenda Dunav putuje u Lazarevac a Čačak 94 dočekuje OKK Beograd.

Izvor i slike: KK Dunav