Napredak savladan za povratak na pobednički kolosek

U okviru 9. kola Druge muške lige Srbije KK Čačak 94 imao je priliku da na parketu dvorane kraj Morave ugosti KK Napredak Junior. Nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu Čačanima je bila potrebna pobeda za povratak na staze slave. Tako je i bilo. Tim iz grada na Moravi je uspeo da potvrdi zvanje favorita, pa je na kraju susreta slavio rezultatom 86:74 (12:16; 26:16; 24:23; 24:19).

U prvih 10 minuta stanje na parketu bilo je poprilično izjednačeno. Ne samo da je Napredak uspevao da odoleva favorizovanim Čačanima, već je na momente i vodio. Istina, prednost je bila minimalna, ali je ipak činila da meč bude zanimljiviji i neizvesniji. Ali zbog toga je trener Stefanović bio prinuđen da zatraži tajm aut, kako bi probudio svoje igrače. Ipak, gosti su na mišiće uspeli da sačuvaju suficit na svojoj strani semafora do kraja prvih 10 minuta igre.

Pošto su sudije dopustile da krene drugi deo meča, Čačak 94 je zaigrao energičnije, pa je posle poena Tresača vratio prednost u svoje ruke (24:21). Međutim, gostujući tim nije nameravao da se preda, pa je polovinom deonice ponovo poveo (24:25). Iako je Majstorović vrlo brzo vratio vođstvo svom timu, domaćin se prilično mučio sa motivisanim protivnikom. Ipak, u jednom momentu došao je domaćin do plus šest (32:26), što je bilo ohrabrujuće. Nakon novog tajm auta Napredak je pokazao reakciju, pa je ozbilno ugrozio domaćina. Ali Čačani su skupili svoje redove, pa su uspeli da na veliki odmor odu sa šest poena više (38:32), što je, imajući u vidu kako se kretao rezultat, bila značajna dobit.

Po povratku iz svlačionica, oba tima su nastavila u istom ritmu da igraju. Iako je Čačak 94 vodio, Napredak mu je sve vreme disao za vratom. Ipak, polako, ali sigurno, domaćin je povećavao svoj suficit, pa je nakon sjajne akcije Pličevića i Popovića došao do +10 (48:38). Razume se, Napredak se nije predavao, već je nastavio da pokušava da vrati stvari u pređašnje stanje. Ali uprkos želji gostiju, Čačak 94 je uspevao da se još više odlepi, a najviše što je vodio bilo je +12 (58:46). Međutim, pred sam kraj trećeg dela igre Napredak je na volšeban način uspeo da priđe domaćinu na minus sedam (62:55). Na pomolu je bila zanimljiva poslednja deonica.

Pogotkom Pantića započeo je odsudni deo susreta. Međutim, već u sledećem napadu Napredak je odgovorio košem van linije 6,75, tako da je nastavio da ugrožava domaćina. Iako je gostujući sastav pokazivao jasnu nameru da uvede meč u egal stanje, Čačak 94 je na individualni kvalitet branio rezultat. Ipak, strpljivom igrom došao je Napredak na minus tri (74:71), na manje od četiri minuta pre kraja susreta. Tada je do izražaja došao kvalitet ekipe iz grada na Moravi, koji je bio na visini zadatka onda kada je to bilo najpotrebnije. Bez obzira što je morao dobrano da se pomuči tokom svih 40 minuta, Čačak 94 je uspeo da odbrani domaći parket i zabeleži osmu pobedu u ligi.

U narednom, 10. kolu Čačak 94 će se sastati sa ekipom Mladosti SP. Taj meč je na programu sledećeg vikenda.

KK Čačak 94: Pilčević 8, Stepanović, M. Popović 10, Gugović 7, Zdravković, Tresač 18, Paunović 4, Jokić 4, Dimitrijević, Majstorović 21, N. Popović, Pantić 14.

KK Napredak Junior: Cvjetković 14, Trtović 4, Radulović 5, Spasojević 19, U. Dobrodolac, A. Đorđević, Mihajlović, Šević 18, S. Dobrodolac 3, B. Đorđević 11, Vučetić.

Tekst: Nikola Minović