Ubedljiva pobeda nad oslabljenim timom Metalca

Čačak94 Quantox – Metalac 83:61 (21:18 19:14 26:22 17:7)

Nakon poraza u Vršcu, naš tim je bio svestan da je potrebno dobro odigrati protiv ekipe Metalca i pre svega odbraniti domaći teren. Tim je bio veoma motivisan i odlično otvorio meč na krilima Pešakovića. Ipak gosti iako u skraćenoj rotaciji, uspeli da dođu do svojih pogodaka, pa je na kraju prvog perioda bilo 21:18.

Druga četvrtina počela je na sličan način, a naš tim je reklo bi se kontrolisao meč iako gosti nisu odustajali. Kontrola skoka i jaka odbrana uz asistencije dovele su do toga da se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 40:32.

Gosti su probali na startu da smanje prednost i potpuno se uključe u meč, ali i pored najbolje ofanzivne četvrtine u današnjoj utakmici, naš tim iako odbrambeno je mogao bolje, napadački je bio bolji od protivnika i sa prednošću od 12 poena ušao u poslednji kvartal.

Četvrtu četvrtinu obeležili su lepi potezi naših igrača, pre svega Lakića koji je imao 2 veoma atraktivna zakucavanja, ali i stamen odbrana našeg tima, koji je ekipu Metalca zadržao na samo 7 postignutih poena. Sve u svemu, veoma sigurna igra i pobeda naše ekipe, koju nije poljuljao oslabljeni sastav Metalca. Na kraju velikih plus 22 i još jedna pobeda, 8 ove sezone koja nas dovodi na deobu 5. mesta, pred poslednje kolo prvog dela prvenstva.

U našem timu najbolji pojedinac bio je Nikola Gašić sa 20 poena i 15 skokova i indeks korisnosti 36, a pratili su ga Danilović sa 17 i Pulliam sa 13 poena. Kod gostiju najviše su se istakli stranci, Armstrong sa 17 poena i Dye sa 14 poena. Naš tim sledeći vikend očekuje gostovanje u Beogradu, ekipi Dynamic BalkanBet-a.

Čačak94 Quantox: Dodić 5, Stajčić 2, Pulliam 13p 7as, Grojić 7, Pešaković 6, Lakić 8, Majstorović, Gašić 20p 15sk, Pantić, Danilović 17, Vujičić 2, Dumić 3

Metalac: Milićević, Armstrong II 17p 11sk, Sinovec 11, Đuran 5, Xu, Obradović 1, Dye 14, Popović 8, Gnjato, Janković 5, Teofilović