Zlatiborcima ostaju 2 boda nakon neizvesne borbe

Zlatibor Gold Gondola – Čačak94 Quantox 82:78 (15:15 22:24 27:24 18:15)

Nakon odličnog kraja kalendarske godine i polusezone, naš tim je gostovao ekipi Zlatibora iz Čajetine. U prvom delu prvenstva moramo priznati da je ekipa Zlatibora skoro pa rutinski došla do 2 boda i iskoristila bledo izdanje našeg tima. Ipak naš tim polako dolazi do nivoa forme igara kakve želi da ostvaruje i to su jasno pokazali i na startu meča na Zlatiboru.

Egal igra tokom celog prvog poluvremena do pred sam kraj, gde naši momci pokazuju malo više želje i odlaze na veliki odmor sa 2 poena prednosti. Domaćin počinje treći period serijom od 5:0, nakon čega se naša ekipa stabilizuje i u jednoj zaista napadačkoj četvrtini ostaje na jednom posedu razlike.

Četvrta četvrtina donela je ogromnu borbu, a domaći tim je iskoristio svoje prilike malo bolje i slavio sa 4 poena razlike. Gledaoci su imali priliku da uživaju u jednoj odličnoj, zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici. Ekipi Zlatibora čestitamo i želimo sve najbolje u nastavku sezone na oba fronta, i KLS i ABA 2.

Naš tim se okreće sledećem izazovu, kad u sredu, 10. januara, u goste nam dolazi ekipa Dynamic u okviru kupa Srbije drugi stepen, i gde bi pobedom naš tim ostvario plasman na završnicu kupa, tj na kup Radivoja Koraća. Meč je na programu od 19h u hali kraj Morave i ovom prilikom pozivamo publiku da dođe u što većem broju i pomogne našem timu da zabeleži pobedu.

Zlatibor Gold Gondola:Zahiragić 4, Milošević, Đukanović, Nikolić 20, Matović, Smiljanić 19, Špan 2, Kovačević 17, Rebec 16, Čorbić, Stojičić 4

Čačak94 Quantox: Dodić 15, Stajčić 5, Pulliam 8p 9as, Pešaković, Lakić 12, Majstorović 8, Gašić 6, Pantić, Danilović 4, Vujičić 1, Dumić 19