Čačak94 pobedom okončao sezonu iz snova!

U poslednjem, 8. kolu plej-ofa Druge muške lige Srbije košarkaši Čačka 94 otisnuli su se put prestonice, kako bi se u Hali KSC Pinki u Zemunu sastali sa domaćim Borcem. Bio je to meč bez rezultatskog značaja za tim iz grada na Moravi. Naime, kao što je sportskoj javnosti dobro poznato, Čačak 94 je pobedom u prošloj rundi protiv Železničara osigurao drugo mesto, koje ga je odvelo u Košarkašku ligu Srbije. Bez obzira na to, Čačak 94 se iz petnih žila potrudio da pronađe motiv i sezonu iz snova okonča trijumfom. Taj trud mu se isplatio, jer je meč završio rezultatom 84:93 (25:21; 22:17; 18:28; 19:27).

Domaćin je nešto bolje otvorio susret, pa je u uvodnim minutima imao prednost od pet poena (7:2). Međutim, gosti su zahvaljujući Paunoviću i Pantiću uspevali da drže priključak za Zemuncima. Štaviše, posle trojke Pilčevića, došli su Čačani na minus jedan (11:10). Ali je odmah usledila mini-serija Zemunaca od 5:0, kojom su se ponovo odlepili. Na odgovor nije trebalo dugo čekati. Kapiten Tresač je pogodio novu trojku za Čačak 94, kojom je prepolovio zaostatak. Ipak, Borac se nije dao poremetiti. Ponovo je uzvratio na pravi način, pa je čak došao do prve dvocifrene prednosti (25:15). To je nateralo trenera Radovanovića da reaguje tajm autom. Seriju domaćina prekinuo je Andrić sa linije za slobodna bacanja. Usledili su poeni Pantića, a zatim i trojka Ćurčića uz zvuk sirene, pa je Čačak 94 značajno smanjio deficit.

Prvih nekoliko minuta u drugoj četvrtini protekle su u znaku domaćina, koji je ubacio pet poena, za razliku od Čačka 94, koji nikako nije uspevao da probaci loptu kroz obruč. Tek je Andrić, i to sa linije slobodnih bacanja, prekinuo sušu za goste. Njegovi poeni pokrenuli su goste, koji su u narednom periodu značajno smanjili deficit. I taman kada se učinilo da Čačak može do izjednačenja, ili čak vođstva, Borac je ponovo uzvratio istom merom, pa je na svoj konto upisao novu zalihu koševa. Čak je došao do maksimalnih +14 (45:31). Do odlaska na veliki odmor Čačak 94 je samo uspeo da malo smanji deficit.

Pošto su se timovi vratili na parket posle velikog odmora, domaćin je nastavio da igra dovoljno dobro da drži Čačane na pristojnom rastojanju. Štaviše, posle dva minuta košarke, ponovo je imao prednost od dve cifre (53:42). Na drugoj strani, Čačak 94 se poprilično mučio kako bi napravio nešto pozitivno u fazi napada. Ipak, polovinom deonice gosti su vezali nekoliko dobrih rešenja u ofanzivi, pa su prišli rivalu na svega dva poena manje (58:56). To je bio alarm za klupu Zemunaca. Ali gosti su nastavili u odličnom ritmu, pa su do konca trećeg dela igre čak preveli rezultat (65:66).

Kada su jednom osetili da drže rivala u šaci, Čačani nisu popuštali. Štaviše, iz napad u napad, iz minuta u minut, povećavali su rastojanje u odnosu na protivnika, pa su polovinom odsudnog dela igre došli do plus osam (71:79). Bila je očita želja Čačka 94 da sezonu okonča u velikom stilu. Borac je na sve načine pokušavao da se vrati u igru. Ali avaj, pokušaji su mu ostali jalovi. Štaviše, pred kraj duela Čačak 94 je došao i do dvocifrene prednosti (75:86). Po poslednjeg zvuka sirene gosti su bili na visini zadatka, pa su i osmu utakmicu u plej-ofu okončali u svoju korist i tako stavili tačku na više nego uspešnu sezonu.

Najbolji pojedinac u redovima Čačka 94 po ko zna koji put bio je Mladen Pantić, koji je postigao 22 poena. Poen manje, dakle 21, ubacio je Radenko Pilčević. Sa dvocifrenim učinkom bili su još Đorđe Ćurčić sa 13, odnosno Luka Andrić sa 12 poena.

Borac Zemun: Burgić 8, Čelebić 14, Branković 12, Miculović 8, Pajić 4, Vukojičić 16, Ekmedžić, Milošević 5, Simeunović 9, Trajković 8.

Čačak 94: Pilčević 21, Ćurčić 13, M. Popović, Gugović 7, Zdravković 4, Tresač 8, Paunović 4, Jokić, N. Popović 2, Majstorović, Andrić 12, Pantić 22.

Tekst: Nikola Minović