Istorija je ispisana – Čačak 94 u KLS-u!

Dugo željeni cilj kluba iz grada na Moravi je ispunjen – Čačak 94 je izborio plasman u Košarkašku ligu Srbije, najprestižnije košarkaško takmičenje u državi. Pobedom u okršaju sa gradskim rivalom, ekipom Železničara, Čačak 94 je potvrdio poziciju broj dva u plej-ofu Druge muške lige Srbije, koje, uzgred budi pomenuto, vodi u KLS. Što se tiče rezultata u dvorani kraj Morave, rezultat je glasio 83:78 (17:27; 23:18; 17:16; 26:17).

Što se tiče otvaranja susreta, protekao je prilično ujednačeno. Igralo se koš za koš, tako da niko nije bio u prilici da se odlepi. Doduše, u jednom momentu Železničar je došao do prednosti od tri poena (6:9), ali je Čačak 94 ubrzo reagovao mini-serijom 4:0, pa je prebacio prednost na svoju stranu semafora. Železničar se nije dao poremetiti, naprotiv. U drugom delu prve četvrtine gosti su dodali gas, pa su do kraja prvog dela meča došli do fine prednosti od 10 poena (17:27). Bilo je očito da su rešeni da pomrske konce domaćinu. Čekala se reakcija Čačka 94.

Početak drugog dela igre protekao je u nastojanju Čačka 94 da što pre anulira vođstvo Železničara i vrati duel u pređašnje stanje. Međutim, kako nikako nije uspevao u toj nameri, trener Radovanović je pozvao tajm aut, kako bi probudio svoje pulene. Ali do suštinske promene nije došlo. Železničar je nastavio da pogađa sa svih strana, pa je konstantno vodio pet do 10 razlike. Naravno, Čačak 94 se iz petnih žila trudio da nešto promeni. Volšebno, pred sam kraj prvog poluvremena Čačak 94 je značajno smanjio deficit (40:45), tako da je imao čemu da se nada u nastavku utakmice.

U drugo poluvreme Čačak 94 je ušao sa jasnom namerom da iz korena promeni odnos snaga na parketu. Ali prvo je morao da istopi zalihu protivnika. Polako, iz napada u napa, išao je ka tom cilju. Nakon šest minuta igre došao je do izjednačenja (53:53), tako da je sve došlo na početak. Kada je osetio da može do preokreta, Čačak 94 je dodao gas, pa je čak i poveo (55:53). Ipak, u nastavku susreta obe ekipe su dobrano promašivale, pa je viđen mali broj koševa. Pred sam kraj treće četvrtine Železničar je bio nešto bolji od rivala, pa je na svoju stranu semafora vratio prednost.

U odsudni deo meča obe ekipe su ušle sa jednakim šansama za uspeh. Doduše, posle dva minuta odmeravanja domaćin je pogodio za tri, pa je trener Bjelić odmah pozvao tajm aut. Nakon minuta odmora odnos snaga se nije značajnije promenio. Istina, Čačak 94 je vodio, ali najviše sa tri poena prednosti (66:63). Nije prošlo dugo, a gosti su serijom 8:0 preokrenuli, pa se prednost našla na njihovoj strani (66:71). Bilo je i više nego očigledno da su obe ekipe rešene da slave, što je, uostalom, i rezultat pokazivao.

U poslednji minut Železničar je ušao sa prednošću od četiri poena (73:77), što nije bila tako mala stvar, kada se uzme u obzir kako se kretao rezultat u utakmici. Odgovor je brzo došao od domaćina, koji je preko Pilčevića došao do plus jedan (79:78). Do kraja je bilo 20 sekundi, a lopta je bila u rukama Čačka 94. Naravno, igrači obe ekipe su pozvani na klupu, kako bi dobili poslednje instrukcije. Železničar je odmah pravio faul, pa je Tresač stao na liniju slobodnih bacanja. Iskusni igrač je bio uspešan, pa je Čačak 94 dodatno povećao suficit. Gosti naredni napad nisu realizovali, a priliku da stavi tačku na pitanje pobednika imao je Zdravković, koji je postavio konačan rezultat. A onda je usledilo slavlje…

Čačak 94: Pilčević 18, Ćurčić, M. Popović, Gugović 7, Zdravković 4, Tresač 17, Paunović 9, Jokić, N. Popović, Majstorović 13, Andrić 1, Pantić 14.

Železničar: Raković 14, Petrović, Krunić, A. Šušić 5, Marković 14, Panić 13, M. Šušić 4, A. Krsmanović 18, Sekulić, Milošević 3, S. Krsmanović 7, Kovačević.

Tekst: Nikola Minović