Čačak94 Quantox poražen kod kuće od Metalca

U 2. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije na parketu dvorane kraj Morave sastali su se domaći Čačak 94 Quantox i gostujući Metalac iz Valjeva. Tim koji sa klupe predvodi Vladimir Lučić silno je želeo da pred svojom publikom ostvari prvi trijumf u najprestižnijem domaćem košarkaškom takmičenju. Ali veliki trud se na kraju nije isplatio Čačanima. Naspram sebe su imali veoma kvalitetan tim Metalca, koji je posle 40 minuta velike borbe slavio rezultatom 66:75 (22:24; 19:15; 16:18; 9:18).

Vredno pomena je i to da je publika na poluvremenu imala priliku da pozdravi kadete Čačka 94 Quantox, koji su ovog vikenda uspeli da se po prvi put u klupskoj istoriji plasiraju u Triglav kadetsku ligu Srbije.

Što se tiče same utakmice, već nakon nekoliko sekundi utakmice Dimić je uspeo da postigne koš. Ubrzo, isti igrač je ubacio trojku, tako da je domaćin imao start kakav je samo poželeti mogao. Međutim, nije prošlo dugo, a Metalac je došao do igre u napadu, pa je čak i poveo (5:8). Ali Čačak 94 je brzo reagovao, pa je vezao četiri poena i vratio prednost na svoju stranu semafora. Pošto se igralo u naletima, red je bio da Metalac učini isto, što je i sproveo u delo. Ipak, reakcija je stigla od kapitena Pilčevića, koji je vratio suficit svom timu. Do isteka prvog kvartala Metalac je uspeo da prebaci prednost na svoju stranu semafora, ali minimalnu.

Trojkom Majstorovića otpočelo je nadmetanje u drugoj deonici. Metalcu nije trebalo mnogo da ponovo dođe do vođstva. Ali pošto isto nije iznosilo puno poena, Čačanima nije trebalo puno snage da prevede skor. Pošto su ekipe igrale prilično ravnopravno, sve vreme je vladalo egal stanje. Taman što bi jedan tim poveo, drugi bi već u sledećem napadu učinio isto, pa je sve kretalo ispočetka. Vreme je prolazilo, a ništa se značajnije nije menjalo. Doduše, pred kraj četvrtine Čačak 94 je došao do plus pet (41:36), a to je bilo najveće vođstvo koje je jedan tim imao. Metalac je do odlaska u svlačionicu uspeo da smani deficit, tako da je na pomolu bilo zanimljivo i neizvesno drugo poluvreme.

Domaćin je na početku trećeg dela meča vezao pet poena, kojima je došao do maksimalnih plus sedam (46:39). Mening se pobrinuo da se Čačak 94 još više ne odlepi tako što je postigao sedam vezanih poena. Čačani su nekako uspeli da ga zaustave i sačuvaju prednost na svojoj strani semafora. Međutim, gosti nisu odustali, pa su čak i poravnali skor (51:51). To je bio alarm za trenera Lučića, koji je pozvao tajm aut. Ekipa je reagovala, pa je posle trojke Paunovića došla do plus šest (57:51). Metalac nije pao, već je na samom isteku treće deonice poravnao rezultat (57:57).

Početkom odsudnog dela susreta Metalac je posle dužeg perioda došao do vođstva (59:65). Kako su se stvari komplikovale za domaćina, trener Lučić je ponovo posegao za minutom odmora kao jedinim rešenjem. Odgovorio je Pantić sa četiri vezana poena, pa je Čačak 94 mogao malo da odahne. Ali meč se bližio svom kraju, a domaćin nikako nije uspevao da preokrene rezultat. Da stvar bude gora, Mening nije nameravao da stane sa košgeterskim učinkom, što je znatno otežavalo posao Čačanima. A kada je Dafi na manje od dva minuta pre kraja pogodio za tri, Metalac je pobegao na plus sedam (66:73), tako da je bio na korak od pobede. Naravno, Čačak 94 se silno trudio da nešto promeni. Avaj, taj poduhvat mu nije pošao za rukom, pa je Metalac otišao iz Čačka sa dva vredna boda.

Čačak 94 Quantox: Radovanović, Đ. V. Ćurčić 4, Pilčević 10, Andrić, Tresač 8, Paunović 5, Đ. M. Ćurčić, Majstorović 9, Dimić 7, Pantić 21, Ndijae, Gugović 2.

Metalac: Bajić 6, Dafi 18, Gavrilović 2, Pajić, Simanić, Stefanović, Mening 22, Durmo 12, Janković, Teofilović, Luković 15, Islamović.

Tekst i foto: Nikola Minović/Kablarnet.rs