Čačak94 Quantox poražen na gostovanju u Zemunu

U okviru 13. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije tabor koji sa klupe predvodi Ivan Radovanović otputovao je u Zemun, gde je imao priliku da se sastane sa domaćom Mladosti MaxBet. Bio je to duel dve ekipe sa začelja tabele, zbog čega je bio izuzetno važan za oba sastava. Ali kako pobedu može zadobiti samo jedan tim, to je učinio sastav iz Zemuna, koji je posle silne borbe slavio rezultatom 87:78 (21:18; 15:16; 26:22; 25:22).

Bolji start imao je domaćin, koji je u prvih pet minuta napravio seriju 10:0. Nakon što je uspeo da stabilizuje svoje redove, Čačak 94 je odgovorio na adekvatan način, pa je polako, ali sigurno, topio zalihu rivala. Posle okončanja prvog kvartala, zaostajao je svega tri poena.

Da je uspeo da uđe u pozitivan ritam gostujući sastav je pokazao početkom drugog dela igre, kada je čak i poravnao skor (22:22). Od tog momenta, pa do poluvremena na snazi je bilo egal stanje. Istina, Mladost je mahom vodila, ali gotovo pa minimalnom razlikom, tako da su Čačani itekako bili u igri.

Tokom trećeg dela susreta Čačak 94 je svim snagama nastojao da prevede prednost na svoju stranu semafora. Posle pet minuta neumornog pokušavanja, u tome je i uspeo, kada je poveo (42:44). Na odgovor domaćina nije trebalo mnogo čekati. Vrlo brzo je Mladost vratila vođstvo, ali isto nije dugo potrajalo. Čačak 94 je nastavio da stavlja na velike muke protivnika, tako da je posle pola sata košarke sve bilo veoma neizvesno.

Međutim, u poslednjem delu utakmice dogodio se pad u igri gostujuće ekipe. A domaćin je to umeo da iskoristi, pa je brzo pobegao na dvocifreno vođstvo, koje je početkom četvrte deonice iznosilo najvećih +14 (77:63). Čačak 94 se do kraja grčevito borio da se rezultatski vrati u susret. Ali avaj, taj poduhvat mu nije urodio, tako da je na kraju doživeo novi poraz u KLS-u.

Najbolji pojedinac u redovima Čačana bio je Majstorović sa 16 poena. Pantić je postigao jedan manje, dakle 15, a dvocifreni učinak je imao samo još Pulijam, koji je dodao 12 poena.

U narednom kolu Čačak 94 Quantox će na parketu Dvorane kraj Morave dočekati ekipu Vršca. Taj meč je na programu u subotu 17. decembra, a početak je zakazan za 19:00.

Mladost MaxBet: Živojinović 3, Dejvis 21, Dobrašinović, Marković 2, Pavlović, Milenković 10, Armstrong 16, Radosavljević 17, Bjeličić, Đoković 9, Opoku 9, Radaković.

Čačak 94 Quantox: Radovanović, Ćurčić 4, Popović 8, Pilčević 9, Pulijam 12, Tresač 8, Paunović, Majstorović 16, Pantić 15, Ndijae, Dumić 3, Nedeljković 3.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs