IVAN RADOVANOVIĆ: Donosili smo loše odluke u odbrani; MATIJA POPOVIĆ: Nismo zaustavili igru u tranziciji protivnika

U 13. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u Zemunu su se sastali domaća Mladost MaxBet i gostujući Čačak 94 Quantox. Kada je poslednji zvuk sirene označio kraj susreta, rezultat je glasio 87:78 (21:18; 15:16; 26:22; 25:22).

Ivan Radovanović, šef struke Čačana, ističe da je njegov tim morao da odigra bolje u fazi odbrane.

,,Pre svega, moram da čestitam ekipi Mladosti na zasluženoj pobedi i da joj poželim puno uspeha u nastavku sezone. Cele nedelje smo apostrofirali tranziciju i još neke stvari vezane za igru Mladosti. Ali to nismo uspeli da iskontrolišemo u punoj meri. Donosili smo loše odluke u odbrani, ali i u napadu, u nekim otvorenim situacijama. Jednostavno, videla se reakcija u ekipi Mladosti na dovođenje dva veoma kvalitetna pojačanja. A mi nismo pametno odigrali utakmicu, pa nas je to koštalo“, izjavio je Ivan Radovanović.

Matija Popović, krilni igrač Čačka 94 Quantox, smatra da je igra u tranziciji bila glavno oružije domaćina.

,,Loše smo otvorili utakmicu, jer smo napravili nekoliko grešaka. Mladost je to iskoristila, pa je stekla lepu prednost. Ipak, u nastavku smo uspeli da se vratimo, pa čak i da povedemo. Ali nismo zaustavili igru u tranziciji protivnika, gde je pravljena ogromna razlika. Ponovo smo pokušali da se vratimo, ali nismo uspeli. Odmah se okrećemo narednom protivniku, ekipi Vršca, jer će to biti izuzetni važna utakmica za nas“, rekao je Matija Popović.

U narednom kolu Čačak 94 Quantox će na parketu Dvorane kraj Morave dočekati ekipu Vršca. Taj meč je na programu u subotu 17. decembra, a početak je zakazan za 19:00.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs