Čačak94 Quantox uspešan protiv Vršca u triler završnici!

U 13. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije puleni Ivana Radovanovića bili su domaćini kolegama iz ekipe Vršca. Bila je to lepa prilika da se Čačani vrate na pobednički kolosek i ostvare treću pobedu u sezoni. Tako je i bilo! Posle 40 minuta silne borbe, pobedu je zabeležio domaći sastav, a završni skor je glasio 81:80 (21:21; 29:19; 18:21; 13:18).

Kao što se moglo i očekivati, prvi kvartal je protekao u odmeravanju snaga među timovima. Niko nije uspeo da se nametne kao vodeća ekipa, već je 10 minuta vladao egal. Uostalom, i skor na semaforu je to dokazivao (21:21). Ako se po jutru dan poznaje, na pomolu je bio veoma ravnopravan i neizvesan duel.

Serijom 4:0 domaćin je otvorio drugi kvartal. Vršac je uspeo da odgovori, ali to mu nije puno pomoglo. Čačak 94 je nastavio da puni koš rivala, pa je nakon samo nekoliko minuta igre došao do najvećih +15 (40:25). Dobrom odbranom, kao i učinkovitim napadom, domaćin je uspostavio kontrolu susreta. Naravno, Vrščani su pokušali da uzvrate, ali to im nije u potpunosti pošlo za rukom. Jedino što su mogli bilo je da spuste deficit na prihvatljivih -10 (50:40). Sve u svemu, Čačak 94 je znatno zadovoljniji otišao na veliki odmor.

Pošto su se timovi vratili na parket iz svlačionica, ponovo je na snagu stupila egal igra. Doduše, to je pogodovalo domaćinu, koji je posedovao finu zalihu koševa na svom kontu. Ali polovinom deonice nastupilo je pogodno vreme za Vršac, koji je sa nekoliko dobrih napada prišao rivalu na samo četiri poena zaostatka (57:53). Čačak 94 je shvatio da je đavo odneo šalu, pa je skupio svoje redove i odgovorio kako treba. Nije prošlo dugo, a domaćin je ponovo imao suficit od dve cifre (64:53). Vršac je imao snage da ponovo odgovori i smanji rastojanje na minus sedam (68:61), tako da je na pomolu bila zanimljiva i neizvesna poslednja četvrtina.

Konačni deo utakmice Vršac je zaigrao na sve ili ništa. Drugačije nije ni mogao, jer je Čačak 94 gotovo konstantno vodio. I dobro su gosti krenuli, pa su prišli na samo minus dva (71:69). Čačani su morali da iskoriste svo znanje i iskustvo, koje im ne manjka, da spreče rivala da preuzme kontrolu susreta. Ali kada su Vrščani osetili da mogu da igraju na ravnoj nozi sa domaćinima, nisu odustali, već su nastavili da ugrožavaju protivnika. Štaviše, na tri minuta do kraja uspeli su čak i da povedu (76:80). Tako su najavili dramatičan kraj meča. Naravno, Čačak 94 je potrošio i poslednje atome snage kako bi vratio duel pod svoju kontrolu. Uz dosta peripetija, u tome je i uspeo. Kada se lomio meč, kada je bilo bitno, Pulijam je preuzeo odgovornost, pa je sa linije namenjene za slobodna bacanja doneo svom timu dva vredna boda.

U narednom kolu tabor Čačana ide u Novi Pazar na megdan istoimenoj ekipi. Taj duel je na programu u subotu 24. decembra, a početak utakmice je zakazan za 19:00.

Čačak 94 Quantox: Radovanović 2, Đ. V. Ćurčić 7, Popović 5, Pilčević 8, Pulijam 17, Tresač 9, Đ. M. Ćurčić, Majstorović 13, Pantić 7, Dumić 9, Gugović, Nedeljković 4.

Vršac doo: Dišić, Simić 13, Šušić 4, Jovanović 18, Agoč 7, Vasić, Radović 10, Jurček 8, Vasilijević 4, Dimić 4, Jeković 12.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs