Kadeti zabeležili pobedu i u Nišu

Nakon uspešnog zatvaranja prvog kruga utakmica na gostovanju u Somboru, kadeti su se zaputili put Niša na megdan Konstantinu, koji su savladali na domaćem terenu u okviru prvog kola.

Momci su utakmicu shvatili veoma ozbiljno i od samog starta postavili svoj ritam i prvi period okončali sa dvocifrenom prednošću. Mali pad je bio u drugoj četvrtini, ali se na veliki odmor otišlo sa prednošću od 10 razlike.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo našim momcima koji su kontrolisali ostatak meča. Čekao se samo krajnji rezultat ovog meča koji je na kraju završen 66:90 u korist naših momaka, po četvrtinama 13:29, 22:16, 14:25, 17:20.

Ono što je bitno istaći da su svi igrači dobili priliku, a najraspoloženiji bili su Tatić sa 33 poena i 18 skokova uz fenomenalan indeks korisnosti 50, Simović sa 15 i Nikolić sa takođe 15 poena.

U sledećem kolu naše momke očekuje jedan od najtežih ovosezonskih ispita, a to je meč protiv gradskog rivala Borca koji je trenutno prvi na tabeli uz skor od 11 pobeda i 1 poraz. Utakmica je na programu u subotu 28.1. od 17 časova.