Zlatibor bolji od naše ekipe na otvaranju nove KLS sezone

Naša ekipa otvorila je novu sezonu KLS ugostivši ekipu branioca trofeja Zlatibor Gold Gondolu. Nema sumnje možda i najteži mogući protivnik. Bitno je napomenuti da je naša ekipa nastupila bez dva igrača, Pulliama i Danilovića zbog povreda. Takođe pred sam početak meča naša publika, a i akteri na terenu imali su priliku da pozdrave naše sugrađane koji su osvojili srebrnu medalju na svetskom prvenstvu u košarci, kondicionog trenera reprezentacije Feđu Sretenovića, i pomoćnog trenera selektora Pešića i stručnog savetnika u našoj ekipi, Marka Marinovića Malinu.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nastradalim Srbima na Kosovu i Metohiji. Naši momci su utakmicu počeli nervozno, dosta grešaka, nepostignuti neki lagani poeni i problemi sa skokom. Do kraja prvog poluvremena, Zlatibor je jasno pokazao zašto su prvaci već 2 godine zaredom i ekipa koja i dalje ima najviše moguće ciljeve. Na poluvreme se otišlo sa čak a+19 za goste.

Naši košarkaši su izašli sa više energije na teren u drugom poluvremu, vođeni Dumićem, Pešakovićem i najnovijim pojačanjem Nerandžićem, krenuli smo mnogo jače i bolje, ali ipak nekoliko trojki pre svega na krajevima napada, kao da je bio poslednji udarac koji je trebao Zlatiboru da bi osigurao velika 2 boda na gostovanju u prvom kolu. Do kraja meča naš tim uspeo je da smanji razliku, i konačan rezultat na kraju meča glasio je 68:80. Ostaje žal što naš tim nije odigrao onako kako ume, sa manje grešaka.

Naša ekipa okreće se novom protivniku i prvom gostovanju ove sezone. Idemo u Pančevo, na megdan ekipi Tamiša. Ekipi Zlatibora se čestitamo na fer i korektnoj igri i pobedi, i želimo im sve najbolje u nastavku prvenstva.

Press konferencija po zavrešetku meča:

Čačak 94 Quantox: Cool 2, Dodić 4, Stajčić 12, Grojić 2, Pešaković 11, Lakić 5, Majstorović 2, Gašić 10, Pantić, Nerandžić 12, Dumić 8, Gugović.

Zlatibor Gold Gondola: Milošević, Liutič 3, Đukanović 11, Nikolić 9, Matović 2, Smiljanić 5, Span 11, Kovačević 13, Vujičić, Rebec 17, Čorbić, Stojičić 9.

Foto i video: KK Čačak94 Quantox